يكشنبه 12 آذر 1402

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی جهان حمله شدیداللحن بایدن به ترامپ/ لعنت به دونالد!

 
 

چهارشنبه 24 آبان 1402

حمله شدیداللحن بایدن به ترامپ/ لعنت به دونالد!

 
 

جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا، دونالد ترامپ را به استفاده از ادبیاتی مشابه با ادبیات نازی‌ها و سو استفاده از ریاست جمهوری برای «انتقام و مجازات» در صورت رسیدن به دور دوم ریاست جمهوری متهم کرد.

جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا، دونالد ترامپ را به استفاده از ادبیاتی مشابه با ادبیات نازی‌ها و سو استفاده از ریاست جمهوری برای «انتقام و مجازات» در صورت رسیدن به دور دوم ریاست جمهوری متهم کرد.
جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در سخنرانی به گروهی از حامیان مالی در شهر سان‌فرانسیسکو گفت: «برای مخالفت با دونالد ترامپ، دلایل فراوانی هست. اما لعنت بهش. او نباید رئیس جمهور باشد!» او در ادامه سخنرانی خود به ادبیات اخیر ترامپ که از لفظ «جانور موذی» برای توصیف رقیبان سیاسی خود استفاده کرد اشاره داشته و این ادبیات را با فرهنگ واژگان آلمان نازی مقایسه کرد. بایدن خطاب به جمع حامیان مالی بیان داشت: «این یک عبارت خاص با معنایی خاص است. این همانا ادبیاتی است که شما در دهه ۱۹۳۰ در آلمان نازی شنیدید.»
دونالد ترامپ که هم اکنون نامزد ریاست جمهوری پیشتاز رقابت مقدماتی جمهوریخواهان است، در سخنرانی چند روز پیش در نیوهمپشایر خطاب به مستمعین گفت: «ما کمونیست‌ها، مارکسیست‌ها، فاشیست‌ها و اوباش چپ افراطی را که همچون جانور موذی در داخل مرزهای کشور ما زندگی می‌کنند ریشه کن خواهیم کرد.» ترامپ هشدار داد: «تهدید واقعی از جانب راست افراطی نیست. تهدید واقعی از سمت چپ افراطی است و هر روز افزایش می‌یابد.»
بایدن به یک سری صحبت‌های دیگر ترامپ با این موضوع که مهاجران غیرقانونی «دارند خون کشور ما را مسموم می‌کنند» اشاره کرده و ادامه داد: «ترامپ اخیرا درباره مسموم شدن خون آمریکا صحبت کرد. این که خون آمریکا مسموم شده است. بار دیگر از همان دست عباراتی که در آلمان نازی مورد استفاده بود.» بایدن در ادامه انتقادهایش از ترامپ به حملات شفاهی او به پل پلوسی، شوهر نانسی پلوسی، رئیس سابق مجلس نمایندگان آمریکا اشاره کرد. شوهر نانسی پلوسی اخیرا برای نخستین بار به دادگاه فدرال رفته و درباره حمله خشونت آمیز سال گذشته میلادی به او در خانه‌اش در سان‌فرانسیسکو اشاره کرد. بایدن گفت: «او در هفته‌های اخیر در بیش از یک موقعیت حمله به شوهر نانسی پلوسی را به استهزا گرفت. در آمریکا خشونت سیاسی جایی ندارد.» او در ادامه به آمار اشتغالزایی دولت ترامپ اشاره کرده و آن را در حد آمار اشتغالزایی هربرت هوور، سی و یکمین رئیس جمهور آمریکا در دهه ۱۹۳۰ قابل مقایسه دانست و گفت: «به همین دلیل ما گاها از او با نام دونالد هوور ترامپ یاد می‌کنیم.»

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
شارژ اضافی ۱۲۰هزار تومانی «یارانه‌ها» ذخیره نمی‌شود/ نحوه بهره‌مندی از این شارژ
:: فناوری اطلاعات ::
آغاز دور جدید حراج شماره‌های رند همراه اول
:: روی خط جوانی ::
در عروسی دوستم عاشق عروس شدم ! / معصومه باید مال من می شد !
:: ورزش ::
همه چیز درباره خویچا کواراتسخلیا، مارادونای گرجستانی
:: فرهنگ و هنر ::
قتل بهت‌آور داریوش مهرجویی؛ آنچه می‌دانیم، آنچه نمی‌دانیم!
:: حوادث ::
چهار مظنون در رابطه با پرونده مرحوم مهرجویی بازداشت شده‌اند

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار