پنجشنبه 31 مرداد 1398

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی فرهنگ و هنر آش انار پرفروش ترین کتاب 2005

 
 

هموطن , چهارشنبه 14 دي 1384

آش انار پرفروش ترین کتاب 2005

 
 

"مارشا مهران"، نویسنده این رمان پرآوازه، درواقع یک ایرانی الاصل و متولد تهران است که در آرژانتین بزرگ شده است.

آش انار پرفروش ترین کتاب 2005
آش انار،‌ آبگوشت و دلمه با دارچین و زعفران ایرانی کتاب "مارشا مهران" نویسنده ایرانی ساکن ایرلند را درشمار پرفروش ترین کتاب‌های سال 2005 در کشورهای انگلیسی زبان قرار گرفته است.
کتاب "آش انار" که این روزها در بازارهای بین‌المللی کتاب در ردیف پرفروش ترین یا چنانکه در محافل انتشارات جهان از جمله انتشارات "مارکت پلیس" اعلام کرده، معروف ترین کتاب‌های بین‌المللی در سال 2005 میلادی است، داستانی با درونمایه‌های عمیق از فرهنگ ایرانی و از یک نویسنده ایرانی است.
"مارشا مهران"، نویسنده این رمان پرآوازه، درواقع یک ایرانی الاصل و متولد تهران است که در آرژانتین بزرگ شده است. ظاهرا ایده ایجاد یک رستوران ایرانی در داستان مهران نیز برگرفته از تلاش‌های خانواده او در دوران اقامت در این کشور است که به کمک هم، رستورانی ایرانی در کشور آرژانتین ایجاد کردند. او هم اکنون با همسر ایرلندی‌اش در غرب ایرلند زندگی می‌کند.
مهران در مصاحبه‌ای اظهار داشت که عاشق آشپزی است و از میان غذاهای ایرانی نیز "قیمه" را به هر غذای دیگری ترجیح می‌دهد.
گروه انتشاراتی "راندم‌هاوس" در معرفی این اثر پرفروش سال با نقل خلاصه‌ای از داستان، خوانندگان را به پیگیری چنین کتابی ترغیب کرده است: «جایی پایین تر از ناحیه کوهستانی "کرود پتریک" ایرلند، دهکده کوچک و دور افتاده "بالینا کرود" با هوایی مرطوب و دم کرده‌اش برای خواهران امین پور همچون یک بهشت امن به نظرمی‌رسید. درست 7 سال از زمانی که مرجان امین پور همراه با 2 خواهرش بهار و لیلا به این دهکده آمده بودند، می‌گذشت. این دهکده با آن جاده‌های پیچ‌درپیچش جایی بود که آنها سرانجام در آن سکونت گزیدند.
اندکی پس از ورود به دهکده، 3 خواهر در آشپزخانه‌ای واقع در یک نانوایی قدیمی در خیابان اصلی دهکده، دم و دستگاهی برای پخت و پز ترتیب دادند و چندی بعد، عطر خوش هل، دارچین و زعفران از ایجاد "کافه بابل" خبرمی‌داد.
این حادثه برای اهالی دهکده که عموما به کلم پخته خو کرده بودند، غافلگیر کننده بود و البته بیش از همه "توماس مک گوایر" پادشاه بی تخت و تاج بالینا کرود از این واقعه جا خورده بود زیرا وی از مدت‌ها پیش اقدام به خرید آن نانوایی قدیمی کرده و هربار دست خالی برگشته بود.
بنابراین آنچه که خشم مک گوایر را برمی‌انگیخت، تنها آن بود که این شیرینی پزی که او آن همه به دنبالش بود، حالا به اشغال چند خارجی در آمده است.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
موبایل باز هم ارزان می‌شود
:: فناوری اطلاعات ::
حضور تلفن همراه در ایران به ربع قرن رسید
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
کمالوند: به عشق هواداران مقابل پرسپولیس بازی می‌کنیم
:: فرهنگ و هنر ::
همه آنچه درباره بانک‌ها باید بدانید در قالب یک کتاب
:: حوادث ::
برادر میترا استاد: نجفی را بخشیدیم

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار